Sjakie en de Chocoladefabriek

Sjakie en de Chocoladefabriek (2005)

MuziekAvontuurKomedieFamilieFantasie

Chocolade-fabrikant Willy Wonka schrijft een prijsvraag uit waarmee vijf gelukkigen een rondleiding door zijn fabriek kunnen krijgen. Charlie is één van de winnaars. Tijdens de rondleiding krijgen de andere kinderen één voor één met pech te maken.

Regiseur: Tim Burton
Schrijvers: John August, Roald Dahl.

Releasedatum: 2005-07-13
status: Released
Speeltijd: 115 minuten / 1:55
begroting: $150,000,000
inkomsten: $474,968,763
productiebedrijven : Village Roadshow Pictures, The Zanuck Company, Warner Bros., Tim Burton Productions, Plan B Entertainment, Theobald Film Productions
productie Landen: Australia, United Kingdom, United States of America

IMDB


Casts

Johnny Depp
as Willy Wonka
Freddie Highmore
as Charlie Bucket
David Kelly
as Grandpa Joe
Helena Bonham Carter
as Mrs. Bucket
Noah Taylor
as Mr. Bucket
Missi Pyle
as Mrs. Beauregard
James Fox
as Mr. Salt
AnnaSophia Robb
as Violet Beauregarde
Julia Winter
as Veruca Salt
Jordan Fry
as Mike Teavee
Philip Wiegratz
as Augustus Glupsch
Christopher Lee
as Dr. Wonka
Adam Godley
as Mr. Teavee
Franziska Troegner
as Mrs. Gloop
Deep Roy
as Oompa Loompa
Liz Smith
as Grandma Georgina
Eileen Essell
as Grandma Josephine
David Morris
as Grandpa George
Nitin Ganatra
as Prince Pondicherry
Shelley Conn
as Princess Pondicherry
Chris Cresswell
as Prodnose
Philip Philmar
as Slugworth
Tony Kirwood
as Finckelgruber
Harry Taylor
as Mr. Gloop
Francesca Hunt
as Mrs. Salt
Geoffrey Holder
as Narrator (voice)
Todd Boyce
as TV Reporter
Kevin Eldon
as Man with Dog
Mark Heap
as Man with Dog
Oscar James
as Shopkeeper
Annette Badland
as Jolly Woman
Débora Monteiro
as

Crew

Directing Tim Burton Director
Production Richard D. Zanuck Producer
Production Brad Grey Producer
Writing Roald Dahl Author
Writing John August Screenplay
Camera Philippe Rousselot Director of Photography
Editing Chris Lebenzon Editor
Production Susie Figgis Casting
Art Alex McDowell Production Design
Costume & Make-Up Gabriella Pescucci Costume Design
Sound Bill Abbott Sound Designer
Sound Danny Elfman Original Music Composer
Writing Roald Dahl Screenplay
Production Katterli Frauenfelder Co-Producer
Art Priscilla Elliott Art Department Manager
Visual Effects Luc Desmarchelier Visual Development
Production Bruce Berman Executive Producer
Production Graham Burke Executive Producer
Production Liccy Dahl Executive Producer
Production Derek Frey Associate Producer
Production Patrick McCormick Executive Producer
Production Lorne Orleans Producer
Production Michael Siegel Executive Producer
Crew Dottie Starling Digital Effects Supervisor
Crew Jessie Thiele Post Production Supervisor
Art David Allday Art Direction
Art François Audouy Art Direction
Art Matthew Gray Art Direction
Art Sean Haworth Art Direction
Art James Lewis Art Direction
Art Andy Nicholson Art Direction
Art Stuart Rose Art Direction
Art Leslie Tomkins Supervising Art Director
Art Peter Young Set Decoration
Art Yasmin Al-Naib Art Department Assistant
Art Lavinia Waters Art Department Coordinator
Art Anthony Caron-Delion Assistant Art Director
Art Ian Whiteford Greensman
Art Keith Connolly Painter
Art Ravi Bansal Conceptual Illustrator
Art Lolly Batty Sculptor
Camera Luke Cairns Additional Camera
Camera John Gamble First Assistant Camera
Camera John Flemming Key Grip
Camera Keith Manning Grip
Camera Vince McGahon Steadicam Operator
Camera Mary Ellen Mark Still Photographer
Costume & Make-Up Massimo Cantini Parrini Assistant Costume Designer
Costume & Make-Up Lindsay Pugh Costume Supervisor
Costume & Make-Up Peter Owen Hair Designer
Costume & Make-Up Abi Brotherton Hairstylist
Costume & Make-Up Ivana Primorac Key Hair Stylist
Costume & Make-Up Michael Krehl Makeup Artist
Costume & Make-Up Peter Owen Makeup Designer
Costume & Make-Up Christian Kennedy Set Dressing Artist
Crew Deborah Lurie Additional Music
Crew James Buxton Carpenter
Crew Nicolas Aithadi CG Supervisor
Crew Francesca Jaynes Choreographer
Crew Mel Churcher Dialect Coach
Crew Susan Luciani Loader
Crew Catrin Cooper Post Production Assistant
Crew Jan Meade Projection
Crew Glenn Marsh Propmaker
Art Terry Wells Property Master
Crew James Gemmill Scenic Artist
Crew Sebastien Beaulieu Sequence Supervisor
Crew Giles Harding Set Production Assistant
Sound Emer Sands Sound Recordist
Crew Jim Dowdall Stunt Coordinator
Crew Niklas Aldergren Systems Administrators & Support
Production Nikolas Korda Unit Production Manager
Crew Jason Hunjan Utility Stunts
Crew Lizzie Kelly Video Assist Operator
Crew Christopher Learmonth Visual Effects Editor
Directing Katterli Frauenfelder Assistant Director
Directing Nikki Clapp Script Supervisor
Editing JC Bond First Assistant Editor
Lighting Roy Branch Electrician
Lighting Steve Costello Gaffer
Lighting Paul Flanagan Lighting Artist
Lighting Wick Finch Rigging Gaffer
Production Jennifer Halpern Casting Associate
Production Nick Daubeny Location Manager
Production Maggie Phelan Production Accountant
Production Hermione Ninnim Production Coordinator
Production Daniel Pettipher Production Manager
Production Bill LaBorde Production Supervisor
Production Sarah Clark Publicist
Sound Christian Bourne Boom Operator
Sound Alistair Hawkins First Assistant Sound Editor
Sound Peter Burgis Foley
Sound Bill Abbott Music Editor
Sound Bruce Fowler Orchestrator
Sound Tony Dawe Production Sound Mixer
Sound Dennis S. Sands Scoring Mixer
Sound Richard Fettes Sound Editor
Sound Martin Cantwell Sound Effects Editor
Sound Carlos Solis Sound Re-Recording Mixer
Sound Eddy Joseph Supervising Sound Editor
Visual Effects Alfonso Cottier 3D Modeller
Visual Effects Marco Carpagnano Animation Supervisor
Visual Effects Richard Baker Digital Compositors
Visual Effects Joss Williams Special Effects Supervisor
Visual Effects Tony Meister Visual Effects
Visual Effects Laya Armian Visual Effects Coordinator
Visual Effects Catherine Duncan Visual Effects Producer
Visual Effects Nick Davis Visual Effects Supervisor
Writing John Greaves Storyboard
Crew Gary Roberts Motion Capture Artist
Crew Suzy Strawn Scott Studio Teachers
Crew Bonnie Lemon Digital Producer
Sound James Seddon Dolby Consultant
Visual Effects Simon Allmark VFX Editor
Production Steve Harvey Unit Manager

Soortgelijke films