5th Element

5th Element (1997)

AvontuurFantasieActieThrillerSciencefiction

In de 23e eeuw wordt, zoals elke 5000 jaar, het leven op de aarde bedreigd. De enige die het onheil kan voorkomen is een vrouw, het Vijfde Element. Zij wordt geholpen door de taxichauffeur Corben Dallas. Samen moeten ze op zoek naar de andere vier elementen, en hierbij verschillende mensen en aliens zien te omzeilen.

Regiseur: Luc Besson
Schrijvers: Robert Mark Kamen, Luc Besson.

Releasedatum: 1997-05-07
status: Released
Speeltijd: 126 minuten / 2:6
begroting: $90,000,000
inkomsten: $263,920,180
productiebedrijven : Columbia Pictures, Gaumont
productie Landen: France

IMDB


Casts

Bruce Willis
as Korben Dallas
Gary Oldman
as Jean-Baptiste Emmanuel Zorg
Ian Holm
as Father Vito Cornelius
Milla Jovovich
as Leeloo
Chris Tucker
as Ruby Rhod
Luke Perry
as Billy
Brion James
as General Munro
Tom Lister Jr.
as President Lindberg
Lee Evans
as Fog
Charlie Creed-Miles
as David
Tricky
as Right Arm
John Neville
as General Staedert
John Bluthal
as Professor Pacoli
Mathieu Kassovitz
as Mugger
Christopher Fairbank
as Mactilburgh
Kim Chan
as Mr. Kim
Julie T. Wallace
as Major Iceborg
Al Matthews
as General Tudor
Maïwenn
as Diva Plavalaguna
Mac McDonald
as Flying Cop
Indra Ové
as VIP Stewardess
Genevieve Maylam
as Stewardess
Jason Salkey
as Cop
Michael Culkin
as Hefty Man
Hon Ping Tang
as Munro's Captain
Vincenzo Pellegrino
as Ground Crew
Richard Leaf
as Neighbour
Ivan Heng
as Left Arm
Sonita Henry
as President's Aide
Tim McMullan
as Scientist's Aide
George Khan
as Head Scientist
John Hughes
as Head of Military
Roberto Bryce
as Omar
Said Talidi
as Aziz
Clifton Lloyd Bryan
as Mondoshawan / Mangalore Aknot / Airport Guard
Justin Lee Burrows
as Mondoshawan
Richard Ashton
as Mondoshawan
Jerome St. John Blake
as Mondoshawan
Kevin Molloy
as Mondoshawan / Ground Crew
Bill Reimbold
as Mactilburgh's Assistant
Colin Brooks
as Staedert's Captain
Anthony Chinn
as Mactilburgh's Technician
Sam Douglas
as Chief NY Cop
Derek Ezenagu
as NY Cop
David Kennedy
as Flying Cop
David Barrass
as Flying Cop
Roger Monk
as Flying Cop / Military Technician
Mark Seaton
as Flying Cop
Jean-Luc Caron
as Flying Cop
Riz Meedin
as Flying Cop
Jerry Ezekiel
as Flying Cop
Rachel Willis
as Stewardess
Natasha Brice
as Stewardess
Sophia Goth
as Check-in Attendant
Martin McDougall
as Warship Captain
Pete Dunwell
as Diva's Manager
Paul Priestley
as Cop
Stewart Harvey-Wilson
as Ruby Rhod Assistant
David Fishley
as Ruby Rhod Assistant
Carlton Chance
as Ruby Rhod Assistant
Gin Clarke
as Diva's Assistant
Vladimir McCrary
as Human Aknot
Aron Paramor
as Mangalore Akanit
Alan Ruscoe
as Mangalore Kino
Christopher Adamson
as Airport Cop
Ève Salvail
as Tawdry Girl
Kaleem Janjua
as Shuttle Pilot
Tyrone Tyrell
as Shuttle Co-Pilot
Kevin Brewerton
as Shuttle Mechanic
Ian Beckett
as Baby Ray
Sonny Caldinez
as Emperor Kodar Japhet
Zeta Graff
as Princess Achen
Eddie Ellwood
as Roy von Bacon
Yui
as Fhloston Hostess
Laura De Palma
as Fhloston Hostess
Lenny McLean
as Police Chief
Robert Oates
as Fhloston Commander
John Sharian
as Fhloston Captain
Fred Williams
as Hotel Manager
Sibyl Buck
as Zorg's Secretary
Sarah Carrington
as Scientist
Ali Yassine
as Scientist
Sean Buckley
as Scientist
Dane Messam
as Military Technician
Nathan Hamlett
as Military Technician
Cecil Cheng
as Military Technician
Scott Woods
as Lab Guard
Leon Dekker
as Lab Guard
David Garvey
as Staedert's Technician
Stanley Kowalski
as Staedert's Technician
Omar Williams
as Staedert's Technician
Robert Clapperton
as Robot Barman
Robert Alexander
as Warship Technician
Mia Frye
as TV Stewardess
Leo Williams
as Power Operator
C. Keith Martin
as Power Operator
J.D. Dawodu
as Zorg's Man
Patrick Nicholls
as Zorg's Man
Shaun Davis
as Zorg's Man
Roy Garcia
as Zorg's Man
Alex Georgijev
as Zorg's Man
Marie Guillard
as Burger Assistant
Renee Montemayor
as Burger Assistant
Stina Richardson
as Burger Assistant
Kristen Fick
as Glamorous Alien Diva at Event
François Guillaume
as Mondoshawan #3
Anita Koh
as Japanese Hostess
Kamay Lau
as Glamorous Japanese Girl
Tracy Redington
as Stewardess
Gito Santana
as VIP Lounge Worker
Frank Senger
as Bodyguard
Joss Skottowe
as Mangalor alien
Roger Wright
as Afro Scott
John Bennett
as Priest

Crew

Directing Luc Besson Director
Production Patrice Ledoux Producer
Writing Robert Mark Kamen Screenplay
Sound Eric Serra Original Music Composer
Editing Sylvie Landra Editor
Production Lucinda Syson Casting
Art Dan Weil Production Design
Art Ira Gilford Art Direction
Art Ron Gress Art Direction
Art Michael Lamont Art Direction
Art Jim Morahan Art Direction
Art Kevin Phipps Art Direction
Art Maggie Gray Set Decoration
Art Anna Pinnock Set Decoration
Costume & Make-Up Jean Paul Gaultier Costume Design
Crew John A. Amicarella Post Production Supervisor
Production Sarah Bradshaw Production Manager
Production Crys Forsyth-Smith Unit Production Manager
Production Bernard Grenet Production Manager
Production Barrie Melrose Production Manager
Crew Pascal Chaumeil Second Unit
Writing Luc Besson Screenplay
Writing Luc Besson Story
Camera Thierry Arbogast Director of Photography
Sound Curt Schulkey ADR & Dubbing
Costume & Make-Up Bunny Parker Hairstylist
Costume & Make-Up Lisa Tomblin Hairstylist
Costume & Make-Up Lois Burwell Makeup Department Head
Costume & Make-Up Amanda Knight Makeup Artist
Costume & Make-Up Pauline Heys Makeup Artist
Art Katie Gabriel Art Department Coordinator
Crew Barry Wilkinson Property Master
Art Paul Kirby Assistant Art Director
Art Frederic Evard Assistant Art Director
Art Gary Tomkins Assistant Art Director
Art Ray Barrett Construction Coordinator
Art Richard Guille Construction Coordinator
Sound Victoria Rose Sampson ADR & Dubbing
Crew Gary L.G. Simpson Sound Recordist
Crew Brian D. Lucas Sound Recordist
Crew Andrea Eliseyan Sound Recordist
Crew Daniel Brisseau Sound Recordist
Sound Ellen Heuer Foley
Sound James Moriana Foley
Sound Mark A. Mangini Sound Designer
Sound John Pospisil Sound Designer
Sound Dwayne Avery Sound Effects Editor
Sound Julia Evershade Sound Effects Editor
Sound Howell Gibbens Sound Effects Editor
Sound Geoffrey G. Rubay Sound Effects Editor
Sound David A. Whittaker Sound Effects Editor
Sound David Lewis Yewdall Sound Effects Editor
Sound Ron Bartlett Sound Re-Recording Mixer
Sound Chris Jenkins Sound Re-Recording Mixer
Sound Pierre Excoffier Sound Engineer
Crew Sean C. Cunningham Sequence Supervisor
Crew Sean Dever Sequence Supervisor
Crew Christine Lo Sequence Supervisor
Crew Joshua I. Kolden Sequence Supervisor
Crew Rodney J. McFall Sequence Supervisor
Crew Ira Gilford Visual Effects Art Director
Crew Ron Gress Visual Effects Art Director
Crew Marc Boyle Stunt Coordinator
Camera Jean-Paul Meurisse Camera Operator
Crew Nick Tebbet Second Unit Cinematographer
Camera John Ward Steadicam Operator
Camera Jack English Still Photographer
Lighting John Higgins Gaffer
Lighting Kenny Monger Rigging Gaffer
Visual Effects Daniel Robichaud Animation Supervisor
Editing Simon Cozens First Assistant Editor
Editing Yann Hervé First Assistant Editor
Editing Donald Likovich First Assistant Editor
Production Kevin De La Noy Location Manager
Production Andrew MacDonald Brown Location Manager
Production John A. Amicarella Associate Producer
Production Iain Smith Co-Producer
Art Jean Giraud Conceptual Design
Costume & Make-Up Melissa Lackersteen Makeup Artist
Costume & Make-Up Sarah Love Hairstylist
Costume & Make-Up Sue Love Hairstylist
Costume & Make-Up Ward Hairstylist
Art Shaune Harrison Sculptor
Directing Chris Carreras First Assistant Director
Camera Pascal Chaumeil Second Unit Director of Photography
Directing Jamie Christopher Assistant Director
Directing Frédéric Garson Second Assistant Director
Directing Robert Grayson Third Assistant Director
Directing Kelly L'Estrange First Assistant Director
Directing Franck Lebreton Assistant Director
Directing Susan Inge Wood Third Assistant Director
Directing Simon Downes Third Assistant Director
Directing Kevin Westley Second Assistant Director
Directing Olivier Horlait Assistant Director
Directing Didier Kwak Assistant Director
Directing Camille Lipmann Assistant Director
Directing Aimée Peyronnet Assistant Director
Art Mark White Painter
Art Jacques Rey Production Illustrator
Art James Hambidge Set Designer
Art Paul Couch Standby Painter
Camera Eamonn O'Keeffe First Assistant Camera
Camera Joe Celeste Key Grip
Camera Ronald L. Carr Grip
Costume & Make-Up Janet Tebrooke Costume Supervisor
Crew Simon Atherton Armorer
Crew Dominic Ackland-Snow Carpenter
Crew Karen E. Goulekas Digital Effects Supervisor
Crew Kieran Woo Production Controller
Crew Jim Smith Projection
Crew Paul Stephenson Propmaker
Crew Paul Kite Stand In
Crew Lucy Allen Stunts
Crew Dean Forster Utility Stunts
Crew Bob Bridges Video Assist Operator
Crew Debra Wolff Visual Effects Editor
Directing Jean Bourne Script Supervisor
Editing Bob Putynkowski Color Timer
Lighting Kevin Edland Best Boy Electric
Lighting Cindy Lagerstrom Electrician
Lighting Chris Mortley Lighting Technician
Production George Marshall Production Accountant
Production Sallie Beechinor Production Coordinator
Sound Jean-Marie Blondel Boom Operator
Sound Anita Camarata Music Supervisor
Sound Hubert Bougis Orchestrator
Visual Effects Jean-Paul Rovela 3D Coordinator
Visual Effects Nick Dudman Creature Design
Visual Effects Gray Marshall Digital Compositors
Visual Effects Nick Allder Special Effects Supervisor
Visual Effects Tracy Takahashi Visual Effects Coordinator
Visual Effects Daniel J. Lombardo Visual Effects Producer
Visual Effects Bill Kent Visual Effects Supervisor
Writing Temple Clark Storyboard

Soortgelijke films