King Kong

King Kong (2005)

AvontuurDramaActie

De jaren '30. Een groep filmmakers reist af naar een legendarisch eiland om een film op te nemen. Eenmaal aangekomen blijken alle geheimzinnige verhalen over het eiland op waarheid te berusten. Het eiland wordt bevolkt door mysterieuze inboorlingen en vele gigantische beesten. Hoofdrolspeelster Ann Darrow wordt de gevangene van één van deze beesten: de 8 meter grote gorilla Kong.

Regiseur: Peter Jackson

Releasedatum: 2005-12-12
status: Released
Speeltijd: 187 minuten / 3:7
begroting: $207,000,000
inkomsten: $550,517,357
productiebedrijven : Universal Pictures, WingNut Films, Big Primate Pictures, MFPV Film
productie Landen: New Zealand, United States of America, Germany

IMDB


Casts

Naomi Watts
as Ann Darrow
Jack Black
as Carl Denham
Adrien Brody
as Jack Driscoll
Thomas Kretschmann
as Captain Englehorn
Colin Hanks
as Preston
Andy Serkis
as Kong / Lumpy
Evan Parke
as Hayes
Jamie Bell
as Jimmy
Lobo Chan
as Choy
John Sumner
as Herb
Craig Hall
as Mike
Kyle Chandler
as Bruce Baxter
William Johnson
as Manny
David Pittu
as Weston
Mark Hadlow
as Harry
Geraldine Brophy
as Maude
David Dennis
as Taps
Pip Mushin
as Zelman
Jim Knobeloch
as Thuggish Executive
Ric Herbert
as Sleazy Executive
Lee Donahue
as Studio Guy's Assistant
Tom Hobbs
as Young Assistant
Tiriel Mora
as Fruit Vendor
Jed Brophy
as Venture Crew
John Wraight
as Venture Crew
William Wallace
as Venture Crew
Frank Edwards
as Venture Crew
Crawford Thomson
as Venture Crew
Richard Kavanagh
as Venture Crew
Stephen Hall
as Venture Crew
Joe Folau
as Venture Crew
Chic Littlewood
as Old Security Guard
Samuel Taylor
as Hooverville Child
Lorraine Ashbourne
as Theatre Actor
Laura Surrich
as New York Theatre Goer
Katie Jackson
as NY Child

Crew

Directing Peter Jackson Director
Writing Fran Walsh Author
Writing Philippa Boyens Author
Writing Peter Jackson Author
Camera Andrew Lesnie Director of Photography
Sound James Newton Howard Original Music Composer
Sound David Long Original Music Composer
Sound Mel Wesson Original Music Composer
Editing Jamie Selkirk Editor
Production Victoria Burrows Casting
Production John Hubbard Casting
Production Liz Mullane Casting
Production Daniel Hubbard Casting
Art Grant Major Production Design
Costume & Make-Up Terry Ryan Costume Design
Sound Brent Burge Sound Designer
Sound David Farmer Sound Designer
Production Jan Blenkin Producer
Production Carolynne Cunningham Producer
Production Peter Jackson Producer
Production Fran Walsh Producer
Visual Effects Joel Fletcher Animation
Crew Sean Button Stunts
Visual Effects Hugo Dominguez Visual Effects
Art Joe Bleakley Art Direction
Visual Effects Guy Williams 3D Supervisor
Art Simon Bright Art Direction
Crew Dan Hennah Supervising Art Director
Art Kristie Breslin Art Department Coordinator
Art Chris Hennah Art Department Manager
Costume & Make-Up Eliza Godman Assistant Costume Designer
Costume & Make-Up Carolyn M. Fenton Costume Supervisor
Crew Gunner Ashford Armorer
Directing Victoria Sullivan Script Supervisor
Directing Merrin Ruck Script Supervisor
Crew Shona McCullagh Choreographer
Costume & Make-Up Peter Swords King Hair Designer
Costume & Make-Up Peter Swords King Makeup Designer
Production Annette Wullems Associate Producer
Production Philippa Boyens Co-Producer
Production Eileen Moran Co-Producer
Art Simon Bright Set Decoration
Art Greg Cockerill Set Decoration
Art Dan Hennah Set Decoration
Art Jacqui Allen Assistant Art Director
Art Jeremy Bennett Conceptual Design
Art Ed Mulholand Construction Coordinator
Art Colin Davidson Construction Foreman
Art Daniel Aird Greensman
Art Genevieve Cooper Lead Painter
Art Carl Bellavia Location Scout
Art Stephen Crene Painter
Art Christopher Aitken Sculptor
Art Miriam Bellard Set Designer
Art Ben Milsom Standby Painter
Camera Rhys Duncan Camera Operator
Camera Colin Deane First Assistant Camera
Camera Tony Keddy Key Grip
Camera Darren Bradnock Grip
Camera David B. Nowell Aerial Director of Photography
Camera Simon Harding Steadicam Operator
Camera Pierre Vinet Still Photographer
Costume & Make-Up Susie Glass Hairstylist
Costume & Make-Up Corinne Bossu Makeup Artist
Costume & Make-Up Simon Ward Set Costumer
Art Andy McLaren Set Dresser
Crew Kevin Anderton Carpenter
Crew Matt Aitken CG Supervisor
Crew Greg Butler CGI Supervisor
Crew Chris Walker Craft Service
Crew Julie Adams Dialect Coach
Crew Dan Lemmon Digital Effects Supervisor
Crew Pippa Anderson Post Production Supervisor
Crew Aaron Cubis Projection
Crew Pete Butters Propmaker
Art Nick Weir Property Master
Crew Andy Buckley Set Medic
Crew Shane Cooper Software Engineer
Sound Hammond Peek Sound Recordist
Crew Karl Chisholm Special Effects Coordinator
Crew Peter Russell Stand In
Crew Ben Hall Systems Administrators & Support
Crew David Hollingsworth Telecine Colorist
Crew Collin Butrum Transportation Coordinator
Production Anne Bruning Unit Production Manager
Crew Guy Adan Unit Publicist
Crew Peter Dillon Utility Stunts
Crew Matt Holmes Visual Effects Editor
Directing Carolynne Cunningham First Assistant Director
Directing Veronique Lawrence Script Supervisor
Editing Lynne Reed Color Timer
Sound Ray Beentjes Dialogue Editor
Editing David Birrell First Assistant Editor
Lighting Huw Griffiths Best Boy Electric
Lighting Tim Stratton Electrician
Lighting Reg Garside Gaffer
Lighting Taipua Adams Lighting Technician
Lighting David Brown Rigging Gaffer
Production Jared Connon Location Manager
Production Hannah Clarke Production Coordinator
Production Belindalee Hope Production Manager
Production Philippa Wood Publicist
Sound Nigel Stone ADR Supervisor
Sound Corrin Ellingford Boom Operator
Sound Martin Kwok First Assistant Sound Editor
Sound Tim Starnes Music Editor
Sound Pete Anthony Orchestrator
Sound Chris Hiles Production Sound Mixer
Sound Matthew Lambourn Sound Editor
Sound Hayden Collow Sound Effects Editor
Sound Derek Casari Sound Engineer
Sound Mike Hopkins Supervising Sound Editor
Visual Effects Atsushi Sato Animation Supervisor
Visual Effects Robert Baldwin Creature Design
Visual Effects Dan Akers Digital Compositors
Visual Effects Steve Ingram Special Effects Supervisor
Visual Effects Jeremy Bennett Visual Effects
Visual Effects Rebecca Downes Visual Effects Coordinator
Visual Effects Vicki Galloway-Weimer Visual Effects Producer
Visual Effects Scott E. Anderson Visual Effects Supervisor
Crew Colin Alway Sequence Leads
Crew Julie Zavala Ron Machinist
Crew James Van Der Reyden Motion Capture Artist
Editing Jabez Olssen Additional Editing
Sound Bruce Emery Dolby Consultant
Visual Effects Randy Link Animation
Production Emily Ireland Unit Manager
Crew Peter Cobbin Thanks
Art Alan Lee Conceptual Design
Crew Chris Anderson Stunt Coordinator
Visual Effects Patrick Kalyn Animation
Visual Effects Ed Hawkins Digital Compositor
Costume & Make-Up Hayley Atherton Assistant Makeup Artist
Costume & Make-Up Lucy Adams Costume Assistant
Costume & Make-Up Cilla Leckie Costume Coordinator
Costume & Make-Up Lucy McLay Costumer
Costume & Make-Up Paul Hambleton Extras Dresser
Costume & Make-Up Rick Findlater Hair Supervisor
Directing Richard Matthews Additional Second Assistant Director
Directing Stephanie Weststrate Second Assistant Director
Directing Skot Thomas Second Second Assistant Director
Directing Randall William Cook Second Unit Director
Directing Del Chatterton Third Assistant Director
Art Darryl Longstaffe Draughtsman
Art Mark Cameron Williams Graphic Designer
Art Chris Guise Title Designer
Sound Polly McKinnon ADR Editor
Sound Brian Kahanek ADR Mixer
Sound Rick Canelli ADR Recordist
Sound Neil Aldridge Assistant Dialogue Editor
Sound Carolyn McLaughlin Foley Artist
Sound Robyn McFarlane Foley Recordist
Sound Karen Harper Vocals
Crew Jonathan Roy Grindlay Special Effects Assistant
Crew Ross Anderson Special Effects Technician
Visual Effects Heather Clarke Additional Visual Effects
Visual Effects Joe Letteri Senior Visual Effects Supervisor
Visual Effects Mario de Dios VFX Artist
Visual Effects Alex Funke VFX Director of Photography
Visual Effects Juliette Davis Visual Effects Production Assistant
Visual Effects Marion Davey Visual Effects Production Manager
Crew Ryan Carey Stunt Double
Camera Noor Razzak Assistant Grip
Camera Dion Hartley Best Boy Grip
Camera Alys Rowe Camera Trainee
Camera Alexandra Bishop Clapper Loader
Camera Andrew Lambert Data Wrangler
Camera Kane Asher Dolly Grip
Camera Mike Knudson Focus Puller
Camera Tony Monk Helicopter Camera
Camera Steve Allanson Second Assistant Camera
Visual Effects Eric Leighton Animation Director
Visual Effects William Dwelly Animation Technical Director
Visual Effects Jamie Beard Lead Animator
Visual Effects Keith Huggins Senior Animator
Production Kelly Valentine Hendry Casting Assistant
Editing Mark Hawthorne Assistant Editor
Editing Nadia Diggins Color Grading
Editing Jan Kruse Digital Colorist
Editing Jayne Herrmann Digital Intermediate Assistant
Editing Holger Spill Digital Intermediate Editor
Production Shara Hudson Post Production Coordinator
Production Mathew Gordon Location Assistant
Sound Pete Anthony Conductor
Sound Stuart Michael Thomas Music Consultant
Sound Nigel Scott Music Coordinator
Sound Jim Weidman Supervising Music Editor
Production Linda Klein-Nixon Accountant
Production Jessica A. Gihon Assistant Accountant
Production Aimee Aspinall Assistant Production Coordinator
Crew Aria Harrison Assistant Script
Visual Effects Leigh van der Byl CG Artist
Visual Effects Christine Arboit Creature Technical Director
Crew Tanya Blumstein Dialogue Coach
Crew Cyndi Ochs Digital Effects Producer
Production Sarah Valentine Extras Casting
Production Miranda Rivers Extras Casting Coordinator
Visual Effects Peter Baustaedter Matte Painter
Production Emily Griffiths Production Assistant
Production Jeff Barnes Production Executive
Production Jonny Doig Production Runner
Production Sarah Milnes Researcher
Visual Effects Evan Christie Rotoscoping Artist

Soortgelijke films