Batman Begins

Batman Begins (2005)

ActieMisdaadDrama

De kleine jongen Bruce Wayne (Christian Bale) zag zijn ouders voor zijn ogen wreed vermoord worden: een trauma dat hem voor de rest van zijn leven vervult met wraakgevoelens. Het lot laat hem zijn wraak echter niet uitvoeren. Hij vlucht naar het Oosten, waar hij opgevangen wordt door de ninja-leider Ra's Al-Ghul, en als hij terugkeert naar zijn thuisstad Gotham City vindt hij die in de handen van maffiabendes en andere gangsters. Hij besluit een nieuw persoon te worden, één die de harten van misdadigers met vrees vervult: Batman! Met de hulp van politieman Jim Gordon (Gary Oldman) zet Batman zijn eerste stappen in zijn strijd tegen het onrecht. Zijn strijd begint tegen de maffiabaas Don Falcone, de gekke dokter Jonathan 'Scarecrow' Crane en een mysterieuze derde persoon...

Regiseur: Christopher Nolan
Schrijvers: David S. Goyer, Christopher Nolan.

Releasedatum: 2005-06-10
status: Released
Speeltijd: 140 minuten / 2:20
begroting: $150,000,000
inkomsten: $374,218,673
productiebedrijven : DC Comics, Legendary Pictures, Warner Bros., DC Entertainment, Syncopy, Patalex III Productions Limited
productie Landen: United Kingdom, United States of America

IMDB


Casts

Christian Bale
as Bruce Wayne / Batman
Michael Caine
as Alfred Pennyworth
Liam Neeson
as Henri Ducard
Katie Holmes
as Rachel Dawes
Gary Oldman
as James Gordon
Cillian Murphy
as Dr. Jonathan Crane / Scarecrow
Tom Wilkinson
as Carmine Falcone
Morgan Freeman
as Lucius Fox
Rutger Hauer
as Earle
Ken Watanabe
as Ra's Al Ghul
Mark Boone Junior
as Flass
Linus Roache
as Thomas Wayne
Larry Holden
as Finch
Gerard Murphy
as Judge Faden
Colin McFarlane
as Loeb
Jack Gleeson
as Little Boy
T.J. Ramini
as Crane Thug #1
Kieran Hurley
as Crane Thug #2
Catherine Porter
as Blonde Female Reporter / Assassin
Gus Lewis
as Bruce Wayne als Kind
Rade Serbedzija
as Homeless Man
Sara Stewart
as Martha Wayne
Richard Brake
as Joe Chill
Emma Lockhart
as Rachel Dawes - age 8
Christine Adams
as Jessica
John Nolan
as Fredericks
Karen David
as Courthouse Reporter #1
Jonathan D. Ellis
as Courthouse Reporter #2
Tamer Hassan
as Faden's Limo Driver
Ronan Leahy
as Uniformed Policeman #1
Vincent Wong
as Old Asian Prisoner
Tom Wu
as Bhutanese Prison Guard #1
Mark Chiu
as Bhutanese Prison Guard #2
Turbo Kong
as Enormous Prisoner
Sai-Kit Yung
as Chinese Police Officer
Chike Chan
as Chinese Police Officer
Jamie Hayden
as Stocky Chinese Man
David Murray
as Jumpy Thug
Darragh Kelly
as Dock Thug
John Kazek
as Dock Thug
Joseph Rye
as Dock Cop
Kwaku Ankomah
as Dock Cop
Jo Martin
as Police Prison Official
Charles Edwards
as Wayne Enterprises Executive
Lucy Russell
as Female Restaurant Guest
Mark Straker
as Male Restaurant Guest
Timothy Deenihan
as Male Restaurant Guest
Flavia Masetto
as Restaurant Blonde #1
Emily Steven-Daly
as Restaurant Blonde #2
David Bedella
as Maitre D
Martin McDougall
as Gotham Dock Employee
Noah Lee Margetts
as Arkham Thug #1
Joe Hanley
as Arkham Thug #2
Karl Shiels
as Arkham Thug #3
Roger Griffiths
as Arkham Uniformed Policeman
Stephen Walters
as Arkham Lunatic
Richard Laing
as Arkham Chase Cop
Matt Miller
as Gotham Car Cop
Risteard Cooper
as Captain Simonson
Shane Rimmer
as Older Gotham Water Board Technician
Jeremy Theobald
as Younger Gotham Water Board Technician
Alexandra Bastedo
as Gotham Society Dame
John Judd
as Narrows Bridge Cop
Soo Hee Ding
as Farmer
Phill Curr
as Transit Cop
Sarah Wateridge
as Mrs. Dawes
Charlie Kranz
as Basement Club Manager
Terry McMahon
as Bad Swat Cop #1
Cedric Young
as Liquor Store Owner
Tim Booth
as Victor Zsas
Tom Nolan
as Valet
Roger Yuan
as Hazmat Technician
Joe Sargent
as Narrows Teenager #1
Emmanuel Idowu
as Narrows Teenager #2
Mel Taylor
as Narrows Resident
Ilyssa Fradin
as Barbara Gordon
Andrew Pleavin
as Uniformed Policeman
Jeff Christian
as Driving Cop
Tenzin Gyurme
as Old Himalayan Man
Tenzin Clive Ball
as Himalayan Child
John Burke
as Arkham Lunatic Cell Mate
Earlene Bentley
as Arkham Asylum Nurse
Alex Moggridge
as Arkham Asylum Orderly
Jay Buozzi
as Asian Man - Ra's Al Ghul Decoy
Rory Campbell
as Opera Performer
Poppy Tierney
as Opera Performer Margaret - Soprano
Spencer Wilding
as League of Shadows Warriors
Mark Smith
as League of Shadows Warriors
Dave Legeno
as League of Shadows Warriors
Khan Bonfils
as League of Shadows Warriors
Ruben Halse
as League of Shadows Warriors
Jordan Shaw
as African Boy in Rags
Dominic Burgess
as Narrows Cop
Nadia Cameron-Blakey
as Additional Restaurant Guest #1
Jeff Tanner
as Bridge Cop
Omar Mostafa
as Falafel Stand Vendor
Leon Delroy Williams
as Pedestrian
Fabio Cardascia
as Caterer
Dean Alexandrou
as League of Shadows Warriors (uncredited)
Joey Ansah
as League of Shadows Warriors (uncredited)
Jon Foo
as League of Shadows Warriors (uncredited)
Emil Martirossian
as League of Shadows Warriors (uncredited)
Mark Strange
as League of Shadows Warriors (uncredited)
Lasco Atkins
as Passenger (uncredited)
Rick Avery
as Ghotam Car Cop (uncredited)
James Embree
as Fighting Shadow Warrior (uncredited)
Gil Kolirin
as Narrows Person (uncredited)
Jane Osborn
as Opera Hag (uncredited)
Dan Poole
as Narrows Rioter (uncredited)
Tommy Gunn
as Shadow Warrior (uncredited)
Philip Harvey
as Victor Zsasz Attorney (uncredited)
Russell Wilcox
as Opera Hag (uncredited)
Ray Donn
as Gotham Police Officer (uncredited)

Crew

Directing Christopher Nolan Director
Production Emma Thomas Producer
Production Charles Roven Producer
Production Larry J. Franco Producer
Sound James Newton Howard Original Music Composer
Sound Hans Zimmer Original Music Composer
Camera Wally Pfister Director of Photography
Editing Lee Smith Editor
Production John Papsidera Casting
Production Lucinda Syson Casting
Writing Bob Kane Characters
Writing David S. Goyer Screenplay
Writing Christopher Nolan Screenplay
Art Paul Kirby Art Direction
Art Paki Smith Set Decoration
Production Benjamin Melniker Executive Producer
Production Cheryl A. Tkach Associate Producer
Production Michael Uslan Executive Producer
Art Simon Wakefield Set Decoration
Sound Brad Dechter Orchestrator
Camera David James Still Photographer
Directing Annie Penn Script Supervisor
Sound Gareth Cousins Music Editor
Costume & Make-Up Dan Grace Costume Supervisor
Art Nathan Crowley Production Design
Costume & Make-Up Lindy Hemming Costume Design
Sound Peter Burgis Foley
Sound Andie Derrick Foley
Crew Collette Nunes Visual Effects Editor
Production Dennis Davidson Publicist
Crew Martin Duffy Carpenter
Sound Michael Miller ADR & Dubbing
Crew Laura Albert Stunts
Crew Ben Cooke Stunts
Crew Mark Mottram Stunts
Production Lorne Orleans Producer
Visual Effects Stephane Ceretti Visual Effects Supervisor
Crew Gary Hymes Stunts
Sound Doug Hemphill Sound Re-Recording Mixer
Sound Ron Bartlett Sound Re-Recording Mixer
Sound Simon Changer Music Editor
Visual Effects Rohan Claassen Visual Effects
Art Simon Lamont Supervising Art Director
Costume & Make-Up Jane Body Hairstylist
Costume & Make-Up Laura McIntosh Makeup Artist
Crew Jessie Thiele Post Production Supervisor
Crew Paul Dini Thanks
Crew Curt Geda Thanks
Crew Boyd Kirkland Thanks
Crew Bruce Timm Thanks
Editing Alison Carter Assistant Editor
Editing Peter Hunt Color Timer
Crew Brian Christensen Stunts
Crew Steve Morphew Stand In
Crew Gary Connery Stunts
Costume & Make-Up Deena Adair Hairstylist
Costume & Make-Up Nancy Hancock Makeup Artist
Sound Kate Morath Boom Operator
Editing John Ensby Color Timer
Art Peter Francis Art Direction
Art Dominic Masters Art Direction
Art Andrew Hodgson Set Decoration
Art Amanda Dazely Art Department Assistant
Art Sarah Robinson Art Department Coordinator
Art Alastair Bullock Assistant Art Director
Art Troy Osman Construction Coordinator
Art Ian Whiteford Greensman
Art Michael Finlay Painter
Art John Blakeley Sculptor
Art Lotta Wolgers Set Designer
Art Peter Edge Standby Painter
Camera Steven A. Adelson Camera Operator
Camera Andy Borham First Assistant Camera
Camera Malcolm Huse Key Grip
Camera Jaime Dawkins Grip
Camera Hans Bjerno Aerial Director of Photography
Camera Steven A. Adelson Steadicam Operator
Costume & Make-Up Gabriella Loria Assistant Costume Designer
Costume & Make-Up Peter Robb-King Hair Designer
Costume & Make-Up Anna Jartin Seamstress
Costume & Make-Up Gina Marie Ome Set Costumer
Costume & Make-Up Thomas J. Glynn Set Dressing Artist
Crew Tim Jordan Animatronics Designer
Crew Greg Corke Armorer
Crew Nicolas Chevallier CG Supervisor
Crew P.J. Haines Chef
Crew Francie Brown Dialect Coach
Crew Michael R. Cairo Driver
Crew Zachary Gannaway Loader
Crew Catrin Cooper Post Production Assistant
Crew Adam Teeuw Production Office Assistant
Crew Jan Meade Projection
Crew Sophie Tarver Propmaker
Art Brad Good Property Master
Crew David Packard Scenic Artist
Crew Thomas J. McDonough Set Production Assistant
Crew Chris Corbould Special Effects Coordinator
Crew Paul Jennings Stunt Coordinator
Crew Peter Guyan Systems Administrators & Support
Crew Calvin Chin Transportation Co-Captain
Crew Roy Clarke Transportation Coordinator
Production Nigel Gostelow Unit Production Manager
Crew Claudia Kalindjian Unit Publicist
Crew Gary Robert Utility Stunts
Crew Kevin Boyd Video Assist Operator
Directing Cliff Lanning First Assistant Director
Editing Iain Eyre Dialogue Editor
Editing John Lee First Assistant Editor
Lighting Dawn Copeland Electrician
Lighting Perry Evans Gaffer
Lighting Neil Munro Lighting Technician
Lighting John P. Friday Rigging Gaffer
Lighting W.C. 'Chunky' Huse Rigging Grip
Production Elaine Grainger Casting Associate
Production Jo Beckett Location Manager
Production Mark Birmingham Production Accountant
Production Andrew Keilman Production Coordinator
Production Mark Mostyn Production Manager
Production Jennifer Campbell Production Supervisor
Sound Gemma Nicholson Assistant Sound Editor
Sound Nigel Holland Sound Editor
Sound Justine Angus Sound Effects Editor
Sound Ed Colyer Sound Mixer
Sound David Evans Supervising Sound Editor
Visual Effects Dayne Cowan 3D Supervisor
Visual Effects Richard Briscoe Digital Compositors
Visual Effects Craig Allison I/O Supervisor
Visual Effects Duncan Capp Special Effects Supervisor
Visual Effects Stephen Andrzejewski Visual Effects Coordinator
Visual Effects Aurelia Abate Visual Effects Producer
Writing Martin Asbury Storyboard
Crew Matthew Twyford Sequence Leads
Sound Julian Pinn Dolby Consultant
Visual Effects Ryan Lastimosa VFX Artist
Production Piers Dunn Unit Manager
Crew Simon P Thorp Thanks
Sound Peter Lindsay Sound Recordist

Soortgelijke films