Big Fish

Big Fish (2003)

AvontuurFantasieDrama

Will Bloom is de ongeloofwaardige verhalen over de avonturen van zijn vader Ed grondig beu. Een ruzie over Eds legendarische levensloop op de avond van zijn huwelijk zorgt er zelfs voor dat Will drie jaar lang niet meer met zijn vader praat. Wanneer hij echter ontdekt dat zijn vader terminaal ziek is en niet lang meer te leven heeft, keert Will terug naar huis. Hij is vastberaden de échte Ed Bloom te leren kennen. Door al diens fantasierijke verhalen onder de loep te nemen, probeert Will het leven van zijn vader in kaart te brengen en de feiten van de mythes te onderscheiden.

Regiseur: Tim Burton
Schrijver: John August

Releasedatum: 2003-12-25
status: Released
Speeltijd: 125 minuten / 2:5
begroting: $70,000,000
inkomsten: $122,919,055
productiebedrijven : Columbia Pictures, The Zanuck Company, Jinks/Cohen Company, Tim Burton Productions
productie Landen: United States of America

IMDB


Casts

Ewan McGregor
as Younger Ed Bloom
Albert Finney
as Older Ed Bloom
Billy Crudup
as Will Bloom
Jessica Lange
as Older Sandra Bloom
Helena Bonham Carter
as Younger & Older Jenny/The Witch
Alison Lohman
as Younger Sandra Bloom
Marion Cotillard
as Josephine
Robert Guillaume
as Older Dr. Bennett
Matthew McGrory
as Karl the Giant
David Denman
as Don Price - Age 18-22
Missi Pyle
as Mildred
Loudon Wainwright III
as Beamen
Arlene Tai
as Jing
Ada Tai
as Ping
Steve Buscemi
as Norther Winslow
Danny DeVito
as Amos Calloway
Deep Roy
as Mr. Soggybottom
Perry Walston
as Ed Bloom - Age 10
Hailey Anne Nelson
as Jenny - Age 8
R. Keith Harris
as Ed's Father
Grayson Stone
as Will Bloom - Age 6-8
Miley Cyrus
as Ruthie - Age 8
Karla Droege
as Ed's Mother
Zac Gardner
as Zacky Price - Age 10
John Lowell
as Don Price - Age 12
Sallie Hedrick
as Pretty Girl
Charles McLawhorn
as Mayor
Frank Hoyt Taylor
as Sharecropper
Billy Redden
as Banjo man
James DeForest Parker
as Shotgun Toter
Russell Hodgkinson
as Some Farmer
Don Young
as Shephard
David Ramsey
as Townsperson
Greg Hohn
as Townsperson
Zach Hanner
as Cashier
Jeff Campbell
as Jump Leader
Bonnie Johnson
as Teller Woman
Joanne Pankow
as Heavy Set Nurse
Trevor Gagnon
as Will's son
Daniel Wallace
as Econ Professor
Jake Brake
as Old Zacky
L.C. Holt
as Spectre Citizen (uncredited)
Will Thomas
as Spectre Citizen (uncredited)

Crew

Directing Tim Burton Director
Writing Daniel Wallace Author
Writing John August Screenplay
Production Bruce Cohen Producer
Production Dan Jinks Producer
Production Arne Schmidt Executive Producer
Production Richard D. Zanuck Producer
Sound Danny Elfman Original Music Composer
Camera Philippe Rousselot Director of Photography
Editing Chris Lebenzon Editor
Production Denise Chamian Casting
Art Nancy Haigh Set Decoration
Art Roy Barnes Art Direction
Art Jean-Michel Ducourty Art Direction
Art Robert Fechtman Art Direction
Art Jack Johnson Art Direction
Art Richard L. Johnson Art Direction
Costume & Make-Up Colleen Atwood Costume Design
Crew Philippe Gallichet Chef
Production Debra James Unit Production Manager
Costume & Make-Up Donna O'Neal Key Set Costumer
Sound Matthew Harrison Foley Editor
Sound Greg P. Russell Sound mixer
Sound Bob Badami Music Supervisor
Directing Janna Stern Script Supervisor
Camera Guy Ferrandis Still Photographer
Camera Mary Ellen Mark Still Photographer
Camera Zade Rosenthal Still Photographer
Lighting Jack English Gaffer
Lighting Dennis J. Lootens Rigging Gaffer
Costume & Make-Up Dorothy J. Pearl Makeup Artist
Costume & Make-Up Sherri Bramlett Hairstylist
Art Chris Cummings Art Department Coordinator
Art Christina Ann Wilson Assistant Art Director
Art Jeff Passanante Construction Coordinator
Art James M. Davis Construction Foreman
Art Michael J. Flynn Greensman
Art Scott Troha Leadman
Art Stephen Eno Painter
Art Dennis Gassner Production Design
Art Val Drake Sculptor
Art Dawn Brown Set Designer
Camera David Norris Camera Operator
Crew Ben Shepherd CGI Supervisor
Camera Robert Ruiz First Assistant Camera
Camera Jesse Wayne Parker Grip
Camera Neal Norton Steadicam Operator
Costume & Make-Up Michelle Skoby Assistant Costume Designer
Costume & Make-Up Cha Blevins Costume Supervisor
Costume & Make-Up Linda De Andrea Hair Department Head
Costume & Make-Up Jean Ann Black Makeup Department Head
Costume & Make-Up Alice Powell Seamstress
Costume & Make-Up Susan Antonelli Set Costumer
Crew Jacky Hardouin Carpenter
Crew Cynthia Onrubia Choreographer
Crew David Guilbeau Craft Service
Crew Carla Meyer Dialect Coach
Crew Paddy Eason Digital Effects Supervisor
Crew Olivier Suffert Driver
Crew Jos'h Hancher Loader
Crew Steve Humphrey Picture Car Coordinator
Crew Julie Saegert Post Production Assistant
Crew Meyerer Miller Production Office Assistant
Crew Tina Canny Projection
Crew Jerry Moss Property Master
Crew John B. Clarey III Propmaker
Crew Taylor Bennett Scenic Artist
Crew Tommy Harper Second Unit
Crew Chamonix Bosch Set Production Assistant
Crew Sean Landeros Sound Recordist
Crew May Porter Stand In
Crew Charles Croughwell Stunt Coordinator
Crew Pedro Barquin Stunts
Crew Bill Diaz Supervising Animator
Crew Evan Schiff Systems Administrators & Support
Crew Michael Antunez Transportation Coordinator
Crew Eileen Peterson Unit Publicist
Crew John Radcliff Utility Stunts
Crew Steve Rhee Visual Effects Editor
Editing Steve Bowen Color Timer
Editing Susan Dawes Dialogue Editor
Editing Curtis Lindersmith Digital Intermediate
Editing Michel Aller First Assistant Editor
Lighting Bryan Booth Electrician
Lighting James Babineaux Lighting Technician
Lighting Jesse Wayne Parker Rigging Grip
Production Katterli Frauenfelder Associate Producer
Production Dena Berman Casting Associate
Production Robin Citrin Location Manager
Production Christine Bodelot Production Accountant
Production Geraldine Niche Production Coordinator
Sound Carl Fischer Boom Operator
Sound Ellen Segal Music Editor
Sound Jeff Atmajian Orchestrator
Sound Petur Hliddal Production Sound Mixer
Sound Dennis S. Sands Scoring Mixer
Sound Ted Caplan Sound Effects Editor
Sound Skip Lievsay Supervising Sound Editor
Visual Effects Domi Piturro 3D Supervisor
Visual Effects John E. Sasaki Digital Compositors
Visual Effects Keith Marbory Special Effects Supervisor
Visual Effects Lucy Ainsworth-Taylor Visual Effects Producer
Visual Effects Rohan Claassen Visual Effects
Visual Effects Michelle Martin Visual Effects Coordinator
Visual Effects Kevin Scott Mack Visual Effects Supervisor
Writing Chris Baker Storyboard
Costume & Make-Up Sara Philpott Set Dressing Supervisor
Crew John Eric Seay Prop Maker
Crew Timothy Michael Cairns Quality Control Supervisor
Art Benjamin Edelberg Leadman
Crew Robert Dawson Title Graphics
Sound Larry Hopkins Sound Mixer
Crew Stan Parks Special Effects
Visual Effects Denis Samoilov Animation
Crew Gabriel Solana Makeup Effects
Costume & Make-Up Gloria Belz Makeup Artist
Directing Katterli Frauenfelder First Assistant Director
Sound Melissa Lytle Assistant Sound Editor
Sound Mark Berrow Musician
Art Rick Chavez Assistant Property Master
Art Jack Blanchard Set Dresser
Art Rémy Boudet Title Designer
Camera Darryl Humber Dolly Grip
Camera C. Alan Rawlins Key Grip
Costume & Make-Up Felipe Sanchez Costume Illustrator
Costume & Make-Up Lee Clayton Tailor
Directing Carlos De La Torre Second Assistant Director
Directing Vanessa Mujica Third Assistant Director
Editing Mo Henry Negative Cutter
Production Kerin Ferallo Assistant Production Coordinator
Production Kevin Flatow Assistant Production Manager
Production Ingrid Jungermann Casting Assistant
Sound Craig Berkey Sound Effects Designer
Sound Kimberly Harris Supervising ADR Editor
Sound Teri E. Dorman Supervising Dialogue Editor
Visual Effects Aaron Sims Character Designer
Visual Effects Colin Drobnis Visual Effects Technical Director

Soortgelijke films