Timeline

Timeline (2003)

ActieAvontuurSciencefiction

Een geschiedenisprofessor zit gevangen in Frankrijk anno 1357, wat zijn studenten en zoon aanzet terug in de tijd te reizen en gevaren te trotseren om hem te redden.

Regiseur: Richard Donner
Schrijvers: Jeff Maguire, George Nolfi.

Releasedatum: 2003-11-26
status: Released
Speeltijd: 115 minuten / 1:55
begroting: $80,000,000
inkomsten: $43,935,763
productiebedrijven : Paramount, Mutual Film Company, The Donners' Company, Cobalt Media Group, Artists Production Group (APG)
productie Landen: United States of America

IMDB


Casts

Paul Walker
as Chris Johnston
Frances O'Connor
as Kate Ericson
Gerard Butler
as Andre Marek
Billy Connolly
as Professor E.A. Johnston
David Thewlis
as Robert Doniger
Anna Friel
as Lady Claire
Neal McDonough
as Frank Gordon
Matt Craven
as Steven Kramer
Ethan Embry
as Josh Stern
Michael Sheen
as Lord Oliver
Lambert Wilson
as Lord Arnaut
Marton Csokas
as Sir William De Kere / William Decker
Rossif Sutherland
as François Dontelle
David La Haye
as Arnaut's Deputy
Steve Kahan
as Baker
Christian Tessier
as MRI Technician
Marie-Josée Colburn
as Oliver's Wife
Richard Zeman
as Oliver's Lieutenant
Patrick Sabongui
as Jimmy Gomez
Vlasta Vrána
as Monk
Cas Anvar
as E.R. Doctor
Stephanie Biddle
as E.R. Doctor
Amy Sloan
as Undergraduate
Paul Tuerpe
as News Reporter
Marian Collier
as Archaeologist
Christian Paul
as Archaeologist
Edward J. Rosen
as Archaeologist
Stephen Liska
as ITC Tech
Bruce Ramsay
as ITC Tech
Stéfanie Buxton
as ITC Tech
Cecile Cristobal
as ITC Tech

Crew

Directing Richard Donner Director
Writing Jeff Maguire Screenplay
Writing George Nolfi Screenplay
Production Richard Donner Producer
Production Lauren Shuler Donner Producer
Production Jim Van Wyck Producer
Sound Brian Tyler Original Music Composer
Camera Caleb Deschanel Director of Photography
Editing Richard Marks Editor
Art Daniel T. Dorrance Production Design
Art Jille Azis Set Decoration
Costume & Make-Up Jenny Beavan Costume Design
Production Don Granger Executive Producer
Production Gary Levinsohn Executive Producer
Production Michael Ovitz Executive Producer
Writing Michael Crichton Novel
Production Sarah Finn Casting
Production Randi Hiller Casting
Costume & Make-Up Blanche Boileau Costume Supervisor
Costume & Make-Up Clare Spragge Costume Supervisor
Art Caroline Alder Art Direction
Art Réal Proulx Art Direction
Art David Sandefur Art Direction
Art André Chamberland Supervising Art Director
Art Gary Freeman Supervising Art Director
Production Michael Aguilar Co-Producer
Production Kevin De La Noy Co-Producer
Production Derek Hoffmann Associate Producer
Production Brian Read Associate Producer
Art Stephen Bream Art Direction
Art Philip Elton Art Direction
Art Isabelle Létourneau Art Department Coordinator
Art Claude Lafrance Assistant Art Director
Art Alain Brochu Construction Coordinator
Art Jason Armitage Greensman
Art Roger Page Leadman
Art Manon Cousin Location Scout
Art Katia Kim Depatie Painter
Art Richard K. Buoen Production Illustrator
Art Edith Croft Sculptor
Art Gregory S. Hooper Set Designer
Art Andy Aitken Standby Painter
Camera Mathieu-Félix Drouin Additional Camera
Camera Michel Bernier First Assistant Camera
Camera David Crone Steadicam Operator
Camera Philippe Bossé Still Photographer
Camera Emmanuel Béhier Migeon Underwater Camera
Costume & Make-Up Donna Berwick Assistant Costume Designer
Costume & Make-Up Candida Conery Hairstylist
Costume & Make-Up Yolanda Toussieng Key Hair Stylist
Costume & Make-Up Hélène Provost Set Costumer
Crew John Paesano Additional Music
Crew Simon Atherton Armorer
Crew Richard Cardon Carpenter
Crew Michael Di Como CG Supervisor
Crew Roland Chaput Craft Service
Crew Cynthia Blaise Dialect Coach
Crew Vincent Houle Driver
Crew Amelie Duceppe Loader
Crew Serge Lavigueur Makeup Effects
Crew Michael Pasqualone Post Production Assistant
Crew Debbi Bossi Post Production Supervisor
Crew Kenn Moynihan Projection
Crew Tony Aranda Propmaker
Crew Louis Gascon Property Master
Crew Frederic Chamoro Scenic Artist
Crew Allan Graf Second Unit Cinematographer
Crew Donna Armstrong Set Medic
Crew Gary F. Bentley Special Effects Coordinator
Crew Martin Brisebois Stand In
Crew Michael Adams Stunt Coordinator
Crew Marcello Bezina Stunts
Crew Michel Robert Transportation Captain
Crew Claude Bélanger Transportation Co-Captain
Crew Tim Parkinson Transportation Coordinator
Production Kevin De La Noy Unit Production Manager
Crew Michael Klastorin Unit Publicist
Crew André Laperrière Utility Stunts
Crew Jonathan Dumont Video Assist Operator
Crew Paul Vega Visual Effects Editor
Editing Mike Milliken Color Timer
Editing Gloria D'Alessandro Dialogue Editor
Lighting Stéphane Arbour Electrician
Lighting David Yellin Lighting Technician
Lighting Jean-François Larivière Rigging Grip
Production Courtney Gross Casting Associate
Production Crystal Hawkins Production Accountant
Production Cindy M. Ichikawa Production Coordinator
Production Daniel Auclair Production Manager
Production Susan Towner Production Supervisor
Sound Charles J. Bond Boom Operator
Sound Christopher Flick Foley
Sound Gary Krause Music Editor
Sound Robert Elhai Orchestrator
Sound Suhail Kafity Sound Effects Editor
Sound Steve Cantamessa Sound Mixer
Sound Dennis Drummond Supervising Sound Editor
Visual Effects Marc Scott 24 Frame Playback
Visual Effects Lanny Cermak 3D Supervisor
Visual Effects Bob Stoker Special Effects Supervisor
Visual Effects David M. Gray Visual Effects Coordinator
Visual Effects Denise Ream Visual Effects Producer
Visual Effects Mark Dornfeld Visual Effects Supervisor
Writing Geof Isherwood Storyboard
Editing Debra L. Tennant Additional Editing
Production Josef Brandmaier Finance
Sound Trevor Ward Dolby Consultant
Production Alain Bernard Unit Manager
Art Anne Faubert Assistant Set Dresser
Art Christopher Amy Assistant Property Master
Art John Eaves Prop Designer
Art Louise Cova Set Dresser
Art Richie Adams Title Designer
Camera John Trapman Aerial Director of Photography
Camera Jerry C. Deats Dolly Grip
Camera Denis Bois Grip
Costume & Make-Up David LeRoy Anderson Key Makeup Artist
Costume & Make-Up Martie Schribner Makeup Artist
Crew Neil Corbould Animatronics Supervisor
Crew Bogdan Iofciulescu Techno Crane Operator
Directing Jim Van Wyck First Assistant Director
Directing Geoff Dibben Second Assistant Director
Directing Paul Drouin Third Assistant Director
Editing Andrea Biklian Negative Cutter
Lighting Jean Courteau Chief Lighting Technician
Production Barbara Harris ADR Voice Casting
Production Hélène Dt-Denis Assistant Production Coordinator
Production Carissa Chapman Casting Assistant
Sound Linda Folk ADR Editor
Sound Bill Burns Assistant Sound Editor
Sound Matthew Harrison Foley Editor
Sound Marina Manukian Musician
Sound Nick Vidar Music Programmer
Sound Michael Haight Supervising ADR Editor
Sound Kim Drummond Supervising Dialogue Editor
Sound Zigmund Gron Supervising Music Editor
Sound Scott La Rue Utility Sound

Soortgelijke films