The Northman

Overwin je lot.

The Northman (2022)

ActieAvontuurFantasie

Prins Amleth staat op het punt een man te worden als zijn vader op brute wijze wordt vermoord door zijn oom, die de moeder van de jongen ontvoert. Twee decennia later is Amleth een Viking die op een missie is om zijn oom te doden, zijn moeder te redden en zijn vader te wreken.

Regiseur: Robert Eggers

Releasedatum: 2022-04-07
status: Released
Speeltijd: 137 minuten / 2:17
begroting: $70,000,000
inkomsten: $69,633,110
productiebedrijven : New Regency Pictures, Focus Features, Perfect World Pictures, Square Peg
productie Landen: United States of America

IMDB


Casts

Alexander Skarsgård
as Amleth
Nicole Kidman
as Queen Gudrún
Claes Bang
as Fjölnir the Brotherless
Ethan Hawke
as King Aurvandil War-Raven
Anya Taylor-Joy
as Olga of the Birch Forest
Gustav Lindh
as Thórir the Proud
Elliott Rose
as Gunnar
Willem Dafoe
as Heimir the Fool
Phill Martin
as Hallgrímr Half-Troll
Eldar Skar
as Finnr the Nose-Stub
Olwen Fouéré
as Áshildur Hofgythja
Edgar Abram
as Hersveinn Battle-Hard
Jack Gassmann
as Hjalti Battle Hasty
Ingvar Sigurdsson
as He-Witch
Oscar Novak
as Young Amleth
Jack Walsh
as Hallur Freymundur
Björk
as Seeress
Ian Whyte
as The Mound Dweller
Katie Pattinson
as Shield Maiden
Andrea O’Neill
as Helga the Nanny
Rebecca Ineson
as Halla the Maiden
Kate Dickie
as Halldóra the Pict
Ísadóra Bjarkardóttir Barney
as Melkorka
Kevin Horsham
as Völundur the Smith
Seamus O'Hara
as Audunn the Irish
Scott Sinclair
as Grímr Skull-Hammer
Tadhg Murphy
as Eiríkr Blaze-Eye
James Yates
as Hrólfur Split-Lip
Hafþór Júlíus Björnsson
as Thórfinnr Tooth-Gnasher
Ian Gerard Whyte
as Thórvaldr Giant-Crusher
Ralph Ineson
as Captain Volodymyr
Murray McArthur
as Hákon Iron-Beard
Nille Glæsel
as Gunnhildr Ship-Breasted
Jonas Lorentzen
as Eysteinn
Magne Osnes
as Berserker Priest
Ineta Sliuzaite
as Valkyrja
Finn Lafferty
as Fisherman’s Son
Jon Campling
as Standard Bearer
Helen Roche
as Hofgythja
Faoileann Cunningham
as Kormlöth
Gareth Parker
as The Hird Officer
Mark Fitzgerald
as Hallucinating Guard
Gavin Peden
as Burly Guard
Joel Hicks
as Fengr Shield-Biter
Chris Finlayson
as Grani Battle-Screamer
Eric Higgins
as Ketill the Whale Sided
Matt Symonds
as Ragnar Cold-Mouthed
Luca Evans
as Ivan
James Harper-Jones
as Vasill
Thomas Harper-Jones
as Stanislav
Sheila Fitton
as Lyudmila
Lily Bird
as The Maiden King
Sunil Beniwal
as Jacky (uncredited)
Michael McGeown
as Rower (uncredited)
Peter Vamos
as Slav Villager (uncredited)

Crew

Production Arnon Milchan Producer
Production Mark Huffam Producer
Sound James Boyle Sound Designer
Visual Effects Sam Conway Special Effects Supervisor
Sound James Harrison Supervising Sound Editor
Art Robert Cowper Art Direction
Art Paul Ghirardani Supervising Art Director
Production Alexander Skarsgård Executive Producer
Production Alex Boyd Unit Production Manager
Writing Sjón Writer
Production Lars Knudsen Producer
Directing Robert Eggers Director
Production Robert Eggers Producer
Writing Robert Eggers Writer
Art Craig Lathrop Production Design
Art Niamh Coulter Set Decoration
Art Pancho Chamorro Assistant Set Decoration
Camera Jarin Blaschke Director of Photography
Costume & Make-Up Polly McKay Makeup Artist
Sound Damian Volpe Sound Designer
Sound Paul Cotterell Sound Re-Recording Mixer
Visual Effects Angela Barson Visual Effects Supervisor
Sound Mark Taylor Sound Re-Recording Mixer
Editing Louise Ford Editor
Camera Chris Plevin Camera Operator
Camera John Marzano Aerial Director of Photography
Sound Steve Little Supervising Sound Editor
Costume & Make-Up Kyra Panchenko Makeup Artist
Visual Effects Justin Cornish VFX Supervisor
Visual Effects Brooke Lyndon-Stanford VFX Supervisor
Art Beverley Crockard Art Department Coordinator
Camera Aidan Monaghan Still Photographer
Editing Paolo Buzzetti First Assistant Editor
Visual Effects Wendy Garfinkle Visual Effects Producer
Costume & Make-Up Linda Muir Costume Design
Art Hauke Richter Art Direction
Visual Effects Rebecca West Visual Effects Producer
Camera Darren Holland Key Grip
Art John Merry Art Direction
Production Kharmel Cochrane Casting Director
Production Carla Stronge Location Casting
Camera Claudio Del Gobbo Dolly Grip
Art Archie Campbell-Baldwin Assistant Art Director
Costume & Make-Up Sharon Watson Makeup Artist
Directing Giulia Patanè Script Supervisor
Sound Kevin Penney Sound Effects Editor
Sound Kevin Penney Foley Supervisor
Crew Daren Bailey Marine Coordinator
Costume & Make-Up Catherine McNally Costume Coordinator
Camera Ashley Bond First Assistant "A" Camera
Costume & Make-Up Robyn Wheeler Makeup Artist
Visual Effects Carlo Milillo VFX Editor
Camera Stephanie Kennedy Second Assistant "A" Camera
Camera Ian McGurrell Grip
Production Nichola Kerr Payroll Accountant
Crew Sam Eggers Thanks
Art Christine McDonagh Art Direction
Directing Ben Burt First Assistant Director
Visual Effects Greg Baldock VFX Artist
Production Stewart David Hawthorne Production Assistant
Camera Phil Arntz Aerial Camera
Production Michael Hooley Location Casting
Costume & Make-Up Louise Cassettari Costume Supervisor
Art Michael Eaton Graphic Designer
Directing Therese Friel Second Assistant Director
Directing Chris McCormick Third Assistant Director
Production Mylan Stepanovich Production Manager
Directing James Harris Assistant Director Trainee
Directing Paul Moran Assistant Director Trainee
Art Darren Sutton Sculptor
Crew Jack Longmate Special Effects Technician
Crew Ana McKillop Special Effects Technician
Visual Effects Reetu Aggarwal VFX Artist
Lighting Stuart Flynn Electrician
Camera Donavan Gallagher Grip
Camera David Littlejohns Best Boy Grip
Camera Gavin Mckay Camera Trainee
Lighting Seamus Sharkey Rigging Grip
Crew Samantha Corr Transportation Coordinator
Crew Ryan Marshall Transportation Captain
Production Tom Boardman Payroll Accountant
Production Nikki Chamberlin Production Accountant
Production Megan Donnelly Executive Producer's Assistant
Production Sophie Donnelly Production Runner
Production Rebecca Dougan Assistant Accountant
Production Kathrine Fail Travel Coordinator
Production Mark D. Houston Post Production Accountant
Production Robyn Houston Assistant Accountant
Production Caoilfhionn Maceoin-Manus Production Assistant
Production Jakub Malar Assistant Accountant
Production Phillip McGonigle Production Secretary
Production Caoimhe McNulty Production Secretary
Production Amy Moore Production Coordinator
Crew Marie-Gabrielle Rotie Choreographer
Production Roisin Stevenson Assistant Accountant
Editing Sam Fischer Color Assistant
Sound Sebastian Gainsborough Original Music Composer
Sound Robin Carolan Original Music Composer
Sound Derek Hehir Production Sound Mixer

Soortgelijke films