Robots

Robots (2005)

AnimatieKomedieFamilieSciencefiction

De jonge robot Rodney Copperbottom is de zoon van een arme bordenwasser. Hij verhuist naar Robot City, in de hoop het daar te maken als uitvinder. Dit blijkt echter niet mee te vallen: zijn idool Bigweld is nergens te vinden, en zijn bedrijf wordt gerund door de op geld beluste robot Ratchet.

Regiseur: Chris Wedge
Schrijvers: Lowell Ganz, Babaloo Mandel, David Lindsay-Abaire.

Releasedatum: 2005-03-10
status: Released
Speeltijd: 91 minuten / 1:31
begroting: $75,000,000
inkomsten: $262,511,490
productiebedrijven : 20th Century Fox, Blue Sky Studios, 20th Century Fox Animation
productie Landen: United States of America

IMDB


Casts

Ewan McGregor
as Rodney Copperbottom (voice)
Robin Williams
as Fender (voice)
Halle Berry
as Cappy (voice)
Mel Brooks
as Bigweld (voice)
Paula Abdul
as Watch (voice)
Amanda Bynes
as Piper (voice)
Drew Carey
as Crank (voice)
Jennifer Coolidge
as Aunt Fanny (voice)
Lucille Bliss
as Pigeon Lady (voice)
Terry Bradshaw
as Broken Arm Bot (voice)
Jim Broadbent
as Madame Gasket (voice)
Paul Giamatti
as Tim the Gate Guard (voice)
Marshall Efron
as Lamppost / Toilet Bot / Bass Drum / Microphone
Will Denton
as Young Rodney (voice)
Greg Kinnear
as Ratchet (voice)
James Earl Jones
as Voice Box at Hardware Store (voice)
Stanley Tucci
as Herb Copperbottom (voice)
Al Roker
as Mailbox (voice)
Jay Leno
as Fire Hydrant (voice)
Dianne Wiest
as Mrs. Copperbottom (voice)
Jennifer Perito
as Additional Voices (voice)
Natasha Lyonne
as Loretta Geargrinder (voice)
Damien Fahey
as Stage Announcer (voice)
Cooper Cowgill
as Additional Voices (voice)
Dylan Denton
as Youngest Rodney (voice)
Stephen Tobolowsky
as Bigmouth Executive / Forge (voice)
Chris Wedge
as Wonderbot / Phone Booth (voice)
Dan Hedaya
as Mr. Gunk (voice)

Crew

Directing Chris Wedge Director
Directing Carlos Saldanha Co-Director
Production Christopher Meledandri Executive Producer
Production John C. Donkin Producer
Editing John Carnochan Editor
Production Lorne Orleans Producer
Visual Effects Peter DeSève Character Designer
Visual Effects David Tart Animation
Sound John Powell Original Music Composer
Editing Curtis Lindersmith Digital Intermediate Editor
Editing Jim Passon Color Timer
Editing Kent Beyda Additional Editing
Crew Kent Beyda Thanks
Editing Tim Nordquist Associate Editor
Writing Lowell Ganz Screenplay
Writing Babaloo Mandel Screenplay
Production Christian Kaplan Casting
Writing David Lindsay-Abaire Screenplay
Writing David Lindsay-Abaire Story
Editing James Palumbo First Assistant Editor
Sound Robert Fernandez Scoring Mixer
Sound Tim Gomillion Sound Recordist
Sound David Lucarelli ADR Recordist
Writing Ron Mita Story
Writing Jim McClain Story
Art William Joyce Production Design
Production William Joyce Producer
Sound Marko Costanzo Foley Artist
Sound Marissa Littlefield Dialogue Editor
Sound Wyatt Sprague Sound Effects Editor
Sound Nicholas Renbeck Supervising ADR Editor
Sound Nicholas Renbeck Supervising Dialogue Editor
Art Steve Martino Art Direction
Production Bob Gordon Co-Producer
Visual Effects Galen T. Chu Lead Animator
Crew Mike Thurmeier Supervising Animator
Directing Brett Hoffman Script Coordinator
Sound Wim Post Sound Re-Recording Mixer
Art Brandon Oldenburg Conceptual Design
Writing Neal Sternecky Story Artist
Art Bob Camp Storyboard Artist
Sound Colette D. Dahanne ADR Mixer
Sound Sean Garnhart Sound Designer
Sound Thomas A. Carlson Music Editor
Editing Lorene Simpson Digital Intermediate Producer
Sound Derek Casari ADR Engineer
Crew Jeannine Berger Post Production Supervisor
Visual Effects Buck Lewis Visual Development
Sound Becky Mancuso-Winding Music Supervisor
Lighting Arun Ram-Mohan Lighting Artist
Production Jerry Davis Producer
Visual Effects Matt Seckman Digital Compositor
Sound Paul Urmson Sound Effects Designer
Crew Michael J. Travers CG Supervisor
Sound Mark Filip Apprentice Sound Editor
Sound Bill Orrico First Assistant Sound Editor
Sound Pete Anthony Conductor
Sound Frank Bennett Orchestrator
Crew Eric Putz Telecine Colorist
Directing Andrea Blasich Layout
Production Paul Ohrt Production Accountant
Production Maria Criscuolo Unit Production Manager
Editing Natasha Leonnet Digital Color Timer
Sound Jo Mion ADR Editor
Production Johnny Gidcomb ADR Voice Casting
Lighting Luke Martorelli Master Lighting Artist
Editing Gary Burritt Negative Cutter
Crew Doug Letterman Software Engineer
Crew Alex John Cuthbert Systems Administrators & Support
Lighting Terry Ziegelman Lighting Artist
Lighting David Esneault Lighting Supervisor
Lighting Jess Bressler Lighting Technician
Production Jennifer Kagel Production Coordinator
Production Anthony Nisi Production Supervisor
Visual Effects John A. Patterson Visual Effects
Visual Effects Augusto Schillaci Visual Effects Supervisor
Production Billy Foster Assistant Production Manager
Lighting Mark Piretti Rigging Supervisor
Visual Effects Paul Downs Animation
Visual Effects Robert V. Cavaleri Effects Supervisor
Visual Effects Jamie Williams Visual Effects Technical Director
Art Moroni Taylor Storyboard Artist
Visual Effects Robert Cardone Layout Supervisor
Editing Brian Morgan Assistant Editor
Sound Dorothy Joo Music Coordinator
Production Christopher Kappler Human Resources
Crew David Brown In Memory Of
Crew Justin Mandel Intern
Production Melanie Martini Production Assistant
Production Allen Dam Production Consultant
Visual Effects Paul Downs Animation

Soortgelijke films